ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4936262
*
nr 493 6262
Spegel
mässingsram, höjd: 105
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2007
kl 17:57:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 09:46:56
1
100 kr
29/10 10:42:12
2
250 kr
29/10 14:29:23
3
300 kr
29/10 15:02:21
3
400 kr
29/10 15:04:15
2
350 kr
29/10 16:54:20
4
550 kr
29/10 17:23:21
2
500 kr
29/10 17:25:30
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 493 6262
Spegel
mässingsram, höjd: 105
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 09:46:56 | 1 | 100 kr |
29/10 10:42:12 | 2 | 250 kr |
29/10 14:29:23 | 3 | 300 kr |
29/10 15:02:21 | 3 | 400 kr |
29/10 15:04:15 | 2 | 350 kr |
29/10 16:54:20 | 4 | 550 kr |
29/10 17:23:21 | 2 | 500 kr |
29/10 17:25:30 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27